• Index
  •  » Inne
  •  » Esperanto - internacia lingvo

#1 2007-11-10 12:46:47

wiaterna

Gość

Esperanto - internacia lingvo

Witam,

jeszcze nie wszyscy zdążyli mnie poznać, więc na początek dwa słowa: Jestem Justyna. Teraz do rzeczy. Od roku interesuję się międzynarodowym językiem, który zwą Esperanto. Jest on bardzo prosty i szybki do nauczenia - bazuje na językach indoeuropejskich (łacina, hiszpański francuski, a do tego polski /znamy ok. 20% słownictwa na wstępie!/, angielski, szczypta niemieckiego), z tym, że ma gramatykę uproszczoną do 16 reguł bez wyjątków :D Po pół roku mówiłam i pisałam w nim lepiej niż po 4 angielskiego.

Na wczorajszej zbiórce obiecałam podać kilka linków, co też czynię:
* www.czat.harcerski.pl– czat, gdzie wśród różnych kanałów narodowych można znaleźć również esperancki (z tym, ze aktywność na wszelkich zagranicznych jest zazwyczaj tylko w czasie JOTA-JOTI).

* www.as.pej.pl - strona Ago Semajno – tygodniowej sylwestrowej imprezy młodzieżowej odbywającej się rokrocznie (w tym roku w Malborku), organizowanej przez Polaków, skupia prawie 200 ludzi w wielu krajów świata.

* www.esperanto.org/skolta– strona Skautowej Ligi Esperanckiej; zawiera m.in. ciekawy podręcznik do nauki Esperanta stworzony specjalnie dla skautów (do ściągnięcia za darmo; do wglądu u mnie).

* www.lernu.net - strona zawierająca wiele informacji i ciekawych kursów języka Esperanto, słownik, muzykę, filmy, listę chętnych do korespondencji itd.

* www.viavento.republika.pl - strona Warszawskiego Klubu Młodzieżowego „Varsovia Vento” - „Warszawski Wiatr” - głównych organizatorów esperanckich wyjazdów.

* www.wiaterna.harc.pl - moja strona domowa, która zostanie uruchomiona wkrótce (na pewno sie pochwalę), będzie zawierała część poświęconą językowi i ruchowi esperanckiemu.

* www.arkones.org - strona ArKonEsu, czyli Artystycznych Konfrontacji Esperanckich; poznańska impreza – świetne koncerty, dużo prelekcji, quizów, pokazów filmów i wiele innych.

* www.grono.net - tutaj esperantyści mają swoje forum, na które zapraszam.

To tyle na początek ;)
Pozdrawiam!
J.

 

#2 2007-12-31 01:46:45

wiaterna

Gość

Re: Esperanto - internacia lingvo

Korajn salutojn al vi el Malbork, kie okazas Ago Semajno Estas cxirkaux ducent homoj el 4 kontinentoj Mi havas multe da gxojo tie Havu bonan novan jaron!

Traduko:
Serdeczne pozdrowienia dla was z Malborka, gdzie odbywa się Tydzień Działania Jest około 200 ludzi z 4 kontynentów Mam mnóstwo radości tutaj Dobrego nowego roku!

Amike,
Justyś

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Esperanto - internacia lingvo

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl