#1 2006-08-07 21:16:55

Drillu

Kniaź

2536953
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 74

Nowe Mundury

Nie wiedziałem gdzie to za bardzo wcisnąć, więc uznałem, że chyba tu będzie najlepsze na ten temat miejsce, jeżeli się mylę to, Stiven przenieś ten temat w bardziej adekwatne miejsce.

Otóż tak jak już zapewne większości wiadomo ZHP wprowadziło nowe mundury o wiele bardziej funkcjonalne i wygodne.
Na początku wszyscy się obawiali, że będą strasznie drogie a bluza ma kosztować około 100!!! na http://www.4zywioly.pl/index.php?do=products&navi=15 można sobie obejrzeć nowe mundury i ceny jego poszczególnych elementów. Z tego, co się zorientowałem to, jeżeli ktoś będzie chciał sobie kupić wszystko nowe Np. jakiś nowy harcerz to powinien się zmieścić w 100 zł, więc cena niewiele się różni od tej ze starych mundurów.

Nie wiem jak wam, ale mi się podobają te nowe mundury i mam zamiar jak najszybciej sobie taki sprawić jednakrze z tego, co zauważyłem to wiele drużyn jest przeciw wprowadzeniu nowych mundurów, nie podobają się im i uważają je za zbędny wydatek


Drillu jak by kto nie wiedział
http://www.fasole.pl/profil/default.asp?idprofil=7849
Wchodzić i się rejestrować kochać fasole mail polecający gdyby o taki proszono svarogmir@o2.pl

Offline

 

#2 2006-08-08 15:12:00

Stiven

Administrator

4664437
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 185

Re: Nowe Mundury

Również uważam, że warto zaopatrzyc sie w te nowe, szczegolnie ze moj jest juz przymaly ale uwazam ze dobrze by bylo zrobic to zbiorowo, bo wtedy mozna liczyc na jakies upusty
co do ceny:
bluza          59
+ spodenki  42
+ beret       17
+ getry         6
=              124
oczywiscie do tego chusta, suwak, sznur i pas...
w sumie taki nowy wyda ok 150 zł
nie mam pewnosci, ale odnosze wrazenie ze stare tyle nie kosztowaly

Offline

 

#3 2006-08-08 15:59:08

Drillu

Kniaź

2536953
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 74

Re: Nowe Mundury

ja spodenek nie liczyłem bo prawda jest taka że moło kto ich używa
pozatym ja poruwnywałem czeny z tymi co są na tej stronce bo niepamientam ile stare mundury kosztowały w zwykłej składnicy

Ostatnio edytowany przez Svarogmir (2006-08-08 16:00:12)


Drillu jak by kto nie wiedział
http://www.fasole.pl/profil/default.asp?idprofil=7849
Wchodzić i się rejestrować kochać fasole mail polecający gdyby o taki proszono svarogmir@o2.pl

Offline

 

#4 2006-08-08 17:18:09

Milczek

Terkotacz

6171678
Zarejestrowany: 2006-07-29
Posty: 53

Re: Nowe Mundury

Mi sie te nowe mundury tak srednio podobaja. kolor pasa jest bezandziejny, ale to jest dobry pomysl, zeby zrobic klamre tylko po jednej stronie...Mogli ten patent troche doszlifowac....

Offline

 

#5 2006-08-08 18:46:47

Maryśka

Gawedziarz

8237406
Zarejestrowany: 2006-05-19
Posty: 96

Re: Nowe Mundury

Moim zdaniem moglibyśmy przeprowadzić teraz nie długo jaką akcję zarobkową na przykład w Carreffurze bo oni są otwarci na harcerzy i pójść szczepem pozbierać pieniądze na nowe umundurowanie i moim zdaniem warto zaopatrzyc sie jedynie w bluzy spudnice bądź spodenki, berety, pas i  getry bo sądzę że w chusty nowe nie ma poco sie zaopatrywać bo stare są dobre czy suwaki stare też się sprawdzały...
poczytałam trochę jak inni zapatrują się na to umóndurowanie ale dochodzę do wniosku że czym szybciej wprowadzimy je w 1HDS i ogólnie w naszym szczepie tym lepiej żeby jak będą przychodzić nowi od września a mam nadzieję że będą żeby kupowali od razu ten nowy typ mundurów a akcja zarobkowa jest konieczna bo jak ktoś kto nie ma kasy będzie chciał sobie sprawić też nowy mjundur bo jest już parę lat w ZHP nie będę wymieniać imion to warto by było żeby mógł i miał z czego a i jeszcze jedno jak będziemy już kupować te mundury to musimy to zrobić na raz całym szcepem a nie dzielić się na grupki zwolenikow starych mundurów i nowych i o tym na czym zostajemy powina zadecydować rada szczepu i drużyny powiny powiedzieć co o tym myślą i powinien to być temat na pierwszą zbiórkę w każdej drużynie ...

Offline

 

#6 2006-08-08 20:34:27

lokutus

Terkotacz

Zarejestrowany: 2006-07-30
Posty: 52

Re: Nowe Mundury

cześć! podobnoo ZHP jest organizacją zhierarhizowaną?(nie wiem czy dobrze napisałem) ale chodzi o to, że jako organizacja posiadamy statut władze naczelne jakieś regulaminy itp. rzeczy które powodują że w całej Polsce a i świecie mamy wspólne cele i metody działania itp. Nie wiem czy RN już zatwierdziła te nowe wzory mundurów? Jeśli tak to z nimi jest jak z tym np. regulaminem musztry który jest obowiązujący w całym związku, jeden i niezmienny. Czas na dyskusje i opinie minął jakieś parę miesięcy temu (pamiętam że prowadzono ożywioną dyskusję na forach i w Czuwaju). Więc teraz należy się dostosować i zrobić jak to proponujecie zrzucić sie na jedno wspólne zamówienie. A spodenki osobiscie mi się nie podobają ale polecam bo na obozach są bardzo praktyczne(np. noszenie mundurowych skraca czas alarmu mundurowego ). A dziewczyną polecam zakup spódnic ponieważ są one elementem umundurowania harcerki a nie spodnie. Może nie dokońca praktycznym ale to na inną dyskusję. A getry to chyba się nie zmieniły?

Offline

 

#7 2006-08-08 21:11:23

Drillu

Kniaź

2536953
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 74

Re: Nowe Mundury

Nowe getry też są, wykonane z jakiś niby tam innych materiałów tak, aby nie spadały. Ja tam jakoś nigdy się nie zachwycałem spodenkami mundurowymi pamiętam jedynie, że były niewygodne, choć ostatni raz maiłem e chyba we Wronczynie albo w Kostkowicach sam nie pamiętam może te nowe będą leprze. Za to pas mi się bardzo spodobał, bo swojego pasa osobiście nienawidzę zawsze mi się rozluźnia. Przypominam że termin w którym upływa czas na zmianę mundurów tokonieć 2008r więc mamy jeszczę sporo czasu


Drillu jak by kto nie wiedział
http://www.fasole.pl/profil/default.asp?idprofil=7849
Wchodzić i się rejestrować kochać fasole mail polecający gdyby o taki proszono svarogmir@o2.pl

Offline

 

#8 2006-08-08 23:09:26

jalipska

Gaduła

5526169
Skąd: Zawiercie/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-08
Posty: 19
WWW

Re: Nowe Mundury

czytałam nowy regulamin mundurowy i dla dziewcząt przewidziana jest spudnica lub spodenki mundurowe takie jak dla chłopców, tylko że szare lub czarne. Niestety 4 żywioły jeszcze spodenek nie uszyły i nie można ich jeszcze kupić, ale ma sie to zmienić.... Byłam w szoku jak sie dowiedziałam o zmienie, ale pooglądajcie te mundury... są naprawdę eleganckie, męskie mają świetny kolor, są pożądnie skrojone a nie takie workowate jak te co ostatnio były.... i berety podobno są nowe, z porządnego wojskowego sukna szyte a nie jak te z nie wiem czego .... ostraegam,że czytałam że rozmierówka jest skopana, i trzeba uważać z kupowaniem bez przymierzania.... to uważajcie
dla tych co chcę sie uświadomić bardziej link do regulaminu http://4zywioly.pl/regulamin%20mundurowy%20ZHP.pdf a wiecej na stronie http://www.mundury.zhp.pl/index.php
.... nie wiem jeszcze jak sie moja sytuacja wyklaruje ale jakby co to z przyjemnościę sie na wiosnę wybiorę po nowy mundur, mnie się on podoba (nie bójcie sie nie wracam do NYSY )
...ps. Stiven dzięki za zmianę moich marnych możliwości na forum


pwd. Katarzyna Tylipska HO
Komendantka Hufca Ziemi Zawierciańskiej
Harcerska Sekcja Spadochronowa ZHP

Offline

 

#9 2006-08-10 16:32:54

Maryśka

Gawedziarz

8237406
Zarejestrowany: 2006-05-19
Posty: 96

Re: Nowe Mundury

Ja przezwyczaiłam się do starego umundurowania ale skoro trzeba je zmienić to moim zdaniem jak najszybciej żeby młodzi też kupowali od razu nowe mundury i czy nam sie to podoba czy nie to nakaz odgórny więc nie należy zwlekać i im szybciej to zrobimy tym lepiej, nowe mundury mogą naprawdę okazać się lepsze w użytku ale to się sprawdzi

Offline

 

#10 2006-08-12 10:46:15

Stiven

Administrator

4664437
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 185

Re: Nowe Mundury

z nowego regulaminu:
"Chusta noszona w miare mozliwości podczas noszenia koszulek bluz swetrów itp. na szyi.
obowiazkowo noszona do koszuli mundurowej."
chyba sobie kupie drugą chuste taka do noszenia w teren....

a przy okazji: Kupmy sobie polary z logo ZHP i koszulki!!!

ps. Regulamin jest naprawde ciekawy, zachęcam do lektury

Offline

 

#11 2006-08-12 11:49:04

Drillu

Kniaź

2536953
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 74

Re: Nowe Mundury

te polary i koszulki są fajne bo w więkrzości są 4 warianty jakośći no i oczywiście ceny


Drillu jak by kto nie wiedział
http://www.fasole.pl/profil/default.asp?idprofil=7849
Wchodzić i się rejestrować kochać fasole mail polecający gdyby o taki proszono svarogmir@o2.pl

Offline

 

#12 2006-08-13 14:26:03

Maryśka

Gawedziarz

8237406
Zarejestrowany: 2006-05-19
Posty: 96

Re: Nowe Mundury

ja proponuję kupmy sobie czapeczki z daszkiem z logo ZHP i nośmy po mieście.... a co do polarów i koszulek to czy nie lepiej zastanowić sie nad wyrobieniem takich szczepowych polarków?? milej się chodzi z logiem własnego szczepu niż tylko ZHP

Offline

 

#13 2006-08-13 14:46:16

Stiven

Administrator

4664437
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 185

Re: Nowe Mundury

mozna zrobic nasze logo na tych ZHP-owskich polarach tylko nie wiem gdzie bo logo ZHP jest na lewej piersi, to nasze musialoe by isc na plecy albo na kaptur ??
ale jest to temat do przemyslen

Offline

 

#14 2006-08-13 21:00:20

jalipska

Gaduła

5526169
Skąd: Zawiercie/Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-08
Posty: 19
WWW

Re: Nowe Mundury

jakiś czas temu sie nosiła skorpiony na lewym rękawie kangurki, albo jakiejś bluzy munduru polowego..... dzisiaj nikt już o posiadaniu kangurki nie marzy (to były czasy... kangurki, plecaki "kostki", manierki i opinacze!!!! ) ale może to jest jakiś pomysł, żeby na rekawie polaru nosić skorpiony??


pwd. Katarzyna Tylipska HO
Komendantka Hufca Ziemi Zawierciańskiej
Harcerska Sekcja Spadochronowa ZHP

Offline

 

#15 2006-09-06 19:00:31

Maryśka

Gawedziarz

8237406
Zarejestrowany: 2006-05-19
Posty: 96

Re: Nowe Mundury

jalipska napisał:

jakiś czas temu sie nosiła skorpiony na lewym rękawie kangurki, albo jakiejś bluzy munduru polowego..... dzisiaj nikt już o posiadaniu kangurki nie marzy (to były czasy... kangurki, plecaki "kostki", manierki i opinacze!!!! ) ale może to jest jakiś pomysł, żeby na rekawie polaru nosić skorpiony??

Jalipska ma racje nietrzeba sie martwic skorpionami bo prawie zawsze nosimy je na rękawach więc co za problem nadal ich nie nosić na rękawach długich bluz czy polarów

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plogród zimowy kołdra amz Sports Manager